Lokalföreningar i Västsverige

Alingsås Salt-kår
www.scouterna.se
Ordförande: Thomas Nätterlund tomas.natterlund@telia.com

Salt Borås
www.lutha.se
Ordförande: Oscar Oders oscar.oders@gmail.com

Salt i Brunnsnäs
www.scouterna.se
Ordförande: Emma Andersson mm.andersson1@gmail.com 

Eldsberga-Tönnersjö scoutkår
www.etscout.se
Ordförande: Ann-Louise Bergqvist ann-louise@etscout.se

Salt Falbygden

Ordförande: Sofia Thuvesson sofia.thuvesson@thuvessonsel.se

Salt Johannebergs församling
Ordförande: Jonas Forshamn jonas.forshamn@gmail.com

Salt Karlstad

www.efskarlstad.se
Ordförande: Carl Haugaard calle.haugaard@gmail.com

Salt Kornhill
www.kornhill.se
Ordförande: Isak Lindberg, 070-635 60 95

Salt Lidköping – vilande
www.efslidkoping.se

Salt Ljungskile
www.efsljungskile.blogspot.se
Ordförande: Dan-Erik Fasth danerik.fasth@gmail.com

Salt Lutherska Missionskyrkan
www.lutherska.nu
Ordförande: Ann Brodén annbroden@yahoo.com

Salt Noltorpskyrkan
www.svenskakyrkan.se/alingsas/noltorp
Ordförande: Sebastian Holmgren karlpierre.sebastian.holmgren@gmail.com

Torslanda Soul Children
www.svenskakyrkan.se
Ordförande: Dan Tideström dan.tidestrom@svenskakyrkan.se

Salt Töllsjö
http://www.tollsjo.se/efs/barn-och-unga/
Ordförande: Lars Benjaminsson lars.benjaminsson@home.se

Salt Äsperedsbygden
www.asperedssamarbetskyrka.se
Ordförande: Jakob Axelsson jakob_axel@hotmail.com

Salt Ödenäs
Ordförande: Rebecka Gustafsson rebecka.gustafsson@gmail.com

Sandvikengårdens Sommarkommunitet
www.sandvikengarden.se
Ordförande: Josef Palenius josefpalenius@gmail.com 

Salt Skärhamn
www.efsskarhamn.se
Ordförande: Johanna Olausson johannaolausson73@gmail.com

 

Salt Västsverige logotyp på cirkulär platta med Salts färger-08